SANTÉ-SKSANTÉ-SK | ZDRAVOTNÁ OBUV  - pohodlie na každom kroku

22.7.2024 
| MAPA STRÁNKY

  • sante-header-slide-01

  • sante-header-slide-01

  • Všetko pre zdravé nohy

  • sante-header-slide-04

Údržba a dobré rady

POUŽÍVANIE OBUVI

Pri výbere obuvi rozlišujeme obuv podľa účelu, pre ktorý je určená (pracovná, vychádzková, spoločenské, športová a pod.). Obuv si pre zakúpením dôkladne vyskúšajte a skontrolujte jej kvalitu. Nevhodne zvolený typ obuvi, nesprávna veľkosť, šírka alebo tvar obuvi nemôžu byť dôvodom k neskoršej reklamácii. Novú obuv používajte spočiatku kratšiu dobu, aby sa prispôsobila tvaru nohy. Pri používaní uzavretých strihov používate obúvaciu lyžicu, aby sa nedeformovala pätná časť obuvi. Obuv pravidelne striedajte. Len tak sa môže zvrškový materiál zbaviť vlhkosti absorbovanej s Vašich nôh. Obuv denne ošetrujte, tým predĺžite jej životnosť. Po vyzutí obuvi ju napnite na napináky zodpovedajúcej veľkosti. Nezabudnite, že nerovnomerná kresba a čiastočná rozdielnosť povrchu je charakteristická pre prírodnú useň. Pri zvýšenom potení alebo prevlhnutí môže usňová obuv čiastočne púšťať farbu.  Zvršková useň nie je neobmedzene odolná voči vlhkosti. POZOR – usňová obuv a obuv s mäkčenou stielkou sa nesmie premočiť.

 

OŠETROVANIE OBUVI

Snažte sa vyvarovať úplnému premočeniu obuvi. Pokiaľ sa tak stane, vysušte ju pri izbovej teplote vyloženú novinovým papierom. Premáčanú obuv nikdy nesušte v kontakte ani v bezprostrednej blízkosti tepelných zdrojov. Po vysušení ju ošetrite podľa návodu pre použitý materiál zvrškov. Obuv pravidelne kontrolujte a zabezpečte včasné opravy pätníkov, prešliapaných bežne opotrebovaných podošiev, porušených šitých a lepených spojov a iných vzniknutých chýb spôsobených bežným opotrebovaním. Obuv ošetrujte podľa týchto zásad:

 

HLADKÁ USŇOVÁ OBUV

  • Po vyzutí obuv očistite od blata a prachu suchou alebo mierne navlhčenou handričkou. Po odstránení nečistôt naneste na zvršok tenkú vrstvu farebného alebo bezfarebného krému a obuv vyleštite. V prípade mechanického odretia lícovej vrstvy obuv postriekajte krycou farbou v sprejovom balení. Useň nie je vodonepriepustný materiál, ale vodoodpudivosť Vašej obuvi môže vyť zvýšená pomocou špeciálnych sprejov.

 

OBUV Z VLASOVÝCH MATERIÁLOV, VELÚROVÁ OBUV

  • Po vyzutí obuv zbavte blata a prachu gumovou kefkou. Na odstránenie mastnôt používajte chemický prostriedok na čistenie škvŕn. Na očistenú obuv naneste semišové farbivo príslušného odtieňa. Po zaschnutí prekefujte kefkou. Na ošetrenie sú vhodné impregnačné prípravky v sprejoch. Vlasová useň sa nikdy nekrémuje !

 

OBUV Z LAKOVÝCH USNÍ

  • Po vyzutí obuvi očistite znečistený povrch mierne navlhčenou handričkou a dosucha vytrite. Druhou handričkou navlhčenou v ľanovom oleji pretrite lakové diely a po krátkom pôsobení preleštite flanelovou látkou. Obuv si vyžaduje mimoriadnu starostlivosť, nakoľko neznáša nízke teploty ( pod bodom mrazu). Obujte si ju 10 minút pre odchodom, aby mrazom neutrpela. Takto sa do nej prenesie teplota z nohy a na mraze len pomaly vychladne. Zabránite tak tuhnutiu a praskaniu lakovej vrstvy. Nedoporučujeme používať pri teplote nižšej ako -5°C.

 

OBUV Z TEXTILNÝCH MATERIÁLOV

  • Textilnú obuv nepoužívajte do daždivého počasia. Po vysušení obuv očistite od blata jemným kefovaním silónovou kefkou, podľa druhu textilu a povahy znečistenia tiež vytieraním za vlhka, mastné škvrny čističom škvŕn na textil. Doporučujeme impregnovať, nikdy neprať.

 

OBUV GUMOVÁ A Z PVC

  • Údržba obuvi je nenáročná. Obuv zbavte nečistôt umytím vlažnou vodou, prípadne saponátom a utrite dosucha. Nevystavujte náhlym zmenám teploty.

 

Prajeme Vám príjemnú a pohodlnú chôdzu v našej obuvi.

 

Home


SANTÉ SK, s.r.o.
M.R. Štefánika 71
010 01 Žilina

Infolinka


INFOLINKA:
+421 41 4214 787


INFOMAIL


INFOMAIL:
info@sante-sk.sk